V článku se dozvíte více informací o soudních exekutor. Soudní exekutoři provádějí téměř všechny exekuce v České republice.

Kdo je to soudní exekutor ?

Soudní exekutoři jsou fyzické osoby, které působí na svém exekutorském úřadě. Provádí pak následnou exekuci doručených exekučních titulů. K exekuci využívají různé metody. Exekutor je v České republice brán za veřejného činitele. Může tedy vstupovat do nemovitostí i bez vaší přitomností. Často si k tomu povolávají zamečníka, který jim otevře zámek. Často asistuje také státní policie České republiky.

Co přesně dělají soudní exekutoři ?

Soudní exekutoři exekují různé exekuteční tituly, které byly zadány jejich exekutorské kanceláři. Poskytují často také právní pomoc ohledně jednotlivých exekučních titulů. Sepisují také různé další listity apod. Sepisují také exekutorské zápisy. Provádí také dobrovolné dražby.

Kdy vás může navštívit exekutor ?

Soudní exekutoři vás navštíví v případě, že na vás mají exekuční titul. Exekuce jsou často hodně rychlé. Lidé nejsou většinou dopředu informování a o exekuci se často dozví jen díky tomu, že mají zablkovaný účet. O exekuci na účet jim řeknou v jejich bance.