Neoprávněná exekuce se vyskytuje docela často. Exekutor zabavuje věci či majetek někoho jiného. Případně se může jednat o špatně nařízenou exekuci. I když jste v právu, tak obrana bývá docela těžká.

Vyhlášení neoprávněné exekuce

Lidé často poznají exekuci podle zablokovaného bankovní účtu. Exekutor jim totiž dal na tento bankovní účet exekuci. Exekutor si tak chce vypomoci peníze na údajnou exekuci. To je velmi nepříjemné a často vůbec nemůžete disponovat s vašim bankovním účtem.

Neoprávněná exekuce majetku

Ještě větší škody vznikají při neoprávněné exekuci majetku. Doporučuji si sepsat všechny věci, které vám exekutor zabavil. Aby jste je poté mohly vymáhat nazpátek. Jinak budou věci prodány za hodně nízké ceny. Například cenné obrazy byly prodány za pár tisícovek. Věci jsou prodávané hodně pod cennou.

Obrana není vůbec jednoduchá

Možná si říkáte, že když jste v právu tak by se měla exekuce rychle zrušit. To se ale dost mílíte. Komunikace s exekutorem je často marná a tak se musíme často soudit. Soudy v Česku jsou však velmi pomalé a rozhodnutí může trvat mnoho let. Jste v právu, ale je těžké aby jste se svého práva domohly.

Zákony jsou nastavené tak, že v současné době nahrávají exekutorům z exekutorských kanceláří. Často si doslova dělají co chtějí.