Exekuce nemovitosti je až krajním řešením exekuce, ale exekuce na nemovitosti jsou v současné době stále častější. V článku najdete spoustu informací o exekucích na nemovitosti.

Kdo nařizuje exekuce nemovitosti ?

Při exekuci nemovitosti (může to být byt či rodinný domek) je vám nejprve zablokována vaše nemovitost a exekutor jí chystá ke dražbě. Pokud exekuci zaplatíte, tak se můžete exekuci nemovisti vyhnout. Samotné exekuce nemovitosti nařizují jak soudní exekutoři, tak také finanční úřady a soudy. Pokud exekuci včas neuhradíte, tak můžete dojít k tomu, že vaše nemovitost bude poslána do dražby.

Jak probíhá exekuce nemovitosti ?

Při exekuci nemovitosti vám nejprve exekutor pošle poštou oznámení o zahájení exekuce na váš dům. Pokud nezaplatíte, tak je dům dán do dražby. Exekutor si najme odborníka na reality, který odhadne cenu nemovitosti. Vyvolávací cena je pak rovná 2/3 ceny odhady odhadce. Při opakovaní dražby se pak vyvolávací cena snižuje až na 1/2 odhadní ceny. O takové dražby je stále větší zájem, protože je zde možné levne získat nemovitost.

Zaplacení exekuce

Ve většině případů je z exekuce nemovitosti zaplacená celá exekuce. Najdou se však i případy kdy peníze z dražby nestačí na zaplacení exekuce a exekuce tedy probíhá nadále. Exekutor s exekucí pokračuje dále až do zaplacení úplně celé exekuce. Exekutor může dále využívat další formy exekuce. Třeba exekuce na plat nebo exekuce na bankovní účet.