Exekuce na bankovní účet využívají exekutoři rádi, protože je to velmi snadná možnost jak se mohou dostat k peňezům. V článku se dozvíte více informací o exekucích na bankovní účty.

Kdo nařizuje exekuce na bankovní účet ?

Exekuce na bankovní účet nařizuje ve většině případů soudní exekutor (někdy se používá i pojem soukromý exekutor). Exekuce na bankovní účet může však provádět i finanční úřad nebo soud. Při této exekuci je velmi nepříjemné, že je často blokovaný celý bankovní účet.

Kolik vám mohou strhnout při exekuci na účet ?

Při exekuci na bankovní účet máte právo na to, vybrat si částku ve výši dvojnásobku životního minima. Tuto částku si však můžete vybrat jen pouze 1x po dobu trvání exekuce! Pokud tedy bude exekuce trvat třeba rok, tak si můžete stejně vybrat jen 1x asi 6 000 Kč.

Zaplacená exekuce, ale účet je stále blokovaný

Odblokování bankovní účtu většinou není hned a často musíte čekat i několik měsíců. Je to hodně nepříjemné. Pokud však exekuci zaplatíte, tak je odblokovaný celkem rychle.

Nejhorší je kombinace exekuce na účet a na plat

Nejhorší je když na váš exekutor vyhlásí zároveň nejen exekuce na bankovní účet, ale také exekuci na plat. To pak můžete zůstat zcela bez finanční prostředků a můžete se dostat do velkých finančních problémů. Tito lidé jsou pak často nuceni pracovat načerno.