Dražba nemovitostí v exekuci vám může umožnit koupit si levně byt či rodinný dům. Rozebereme si podrobněji dražby nemovostí, které byly původním majitelům zabaveny v exekuci.

Dražby nemovitostí

Dražby nemovitostí vám mohou nábídnout koupit nemovitosti za opravdu dobré ceny. V dražbě se prodávají nemovitosti zabavené lidem, kteří nezvládaly splacet své hypotéky či spotřebitelské úvěry. O svoji nemovitost tedy přišly, byla jim zabavena. Tyto nemovitosti jsou pak prodávány právě v dražbě. Díky tomu si můžete za dobré ceny koupit byt či rodinný domek.

Kdo pořádá dražby nemovitostí v exekuci ?

Dražby pořádají finanční úřady, ale hlavně exekutoři. Vystaví se dražební vyhláška, ve které musí být všechny údaje, které nařizuje příslušný zákon. Jedná se buď o dobrovolnou, nedobrovolnou či opakovanou dražbu nemovitosti v exekuci. Znalec určí hodnotu nemovitosti. Vyvolávací cena je pak ve výši 2/3 z této odhadní ceny. Při druhém podání se pak vyvolávací cena snižuje dokonce až na 1/2.

Prohlídka nemovitosti

Velmi důležitá je samotná prohlídka nemovitosti před samotnou dražbou. Můžete tak zhodnotit stav nemovitosti a podle toho pak také můžete určit cenu, která je pro vás přijatelná. Pokud se o nemovitosti tolik nezajímáte, tak si sebou vemte někoho kdo tomu opravdu rozumí a dokáže vám poradit a upozornit na případné vady atd.

Musí se složit dražební jistina

Pokud se chcete účastnit dražby vámi vybrané nemovitosti, tak musíte dopředu zaplatit určitou dražební jistinou. V případě že nemovitost nevyhrajete, tak vám je samozřejmě tato částka vrácena na váš bankovní účet.