Domy v exekuci mohou být zajímavou příležitostí pro lidi, kteří si chtějí levně pořídit rodinný dům. Ať už ve městě či na vesnici. Rozebereme si blíže koupi domů v exekuci.

Zabavení domu

Dům je předchozím majiteli zabaven v případech, kdy není schopen splácet svoji hypotéku. Za hypotéku se ručí nemovitostí, takže hypoteční banka má k domu zástavní právo. Díky tomu se může domu lehce zmocnit. Hypoteční banka pak chce dům co nejrychleji prodat, aby se o něj nemusela starat. To totiž také stojí peníze. Proto je možné takto koupit velmi levně různé domy a domky.

Koupě domu v exekuci

Při koupi domu je exekuci je třeba být dostatečně opatrný. Je hlavně důležité si zjistit, jestli nejsou na domě nějaké další závazky. Různá břemena atd. Je třeba si také pohlídat jestli už je ukončen spor mezi předchozím majitelem a hypoteční bankou. Pokud není, tak si vyberte raději jinou nemovitost. Mohly by s tím být zbytečné problémy.

Důkladná prohlídka domu

Před koupi jakéhokoliv domu v exekuci by jste si jej měly vždy pořádně prohlédnout. Vždy se pořádají určité dny, kdy si můžete dům prohlédnout při prohlídce domu. Podle toho pak můžete zhodnotit, jak velkou cenu jsou ochotni dát za tuto nemovitost.

Díky koupi domu v exekuci můžete hodně ušetřit. Ale jsou tam také určitá rizika, která by vás mohla nepříjemně zasáhnout.