Chcete koupit levně byt? Možností jsou byty, které byly původním majitelům zabavené v exekuci.Tyto byty jsou často prodávané hodně levně a pod cenou.

Zabavení bytu

Byt je zabaven majiteli v případech, kdy opakovaně nesplácí svoji hypotéku. Hypoteční banky mají často velkou trpělivost a k zabavení bytu sahají až jako poslední možnost. Často jim však nic jiného nezbývá. Snaží se pak rychle bytu prodat, aby se o něho nemusely starat. Také proto, jsou pak takové byty prodávané hodně levně. Můžete koupit městské byty i vesnické byty.

Byty v exekuci: kolik ušetříte ?

Při koupě bytu z exekuce ušetříte zhruba 1/3. Což je docela hodně. Odhadce určí tržní cenu nemovitosti. Vyvolávací cena je poté určená jako 2/3 z tohoto odhadu. Při opakování dražby se vyvolávací cena snižuje na 1/2 polovinu. Dříve šlo koupit hodně bytů již za vyvolávací cenu, dnes už je hodně zájemců takže ceny šly docela nahoru. Stále to je ale hodně výhodné.

Co potřebujete k dražbě bytu ?

Je potřeba doklad o vaší totožnosti. K tomu postačí obyčejný občanský průkaz. Každý zájemce o byt musí složit dražební jistitu, jinak se nemůže dražby vůbec zůčastnit. Dražební jistota je určená dle ceny vámi vybraného bytu. Pokud vyhrajete, tak už jen doplatíte zbytek částky. V případě, že neupějete tak vám budou peníze vráceny na váš bankovní účet. Veškeré informace o dražbě najdete v dražební vyhlášce.